Svarbiausia informacija apie paramą šilumos siurbliams

Jau rugsėjo mėnesį Lietuvos energetikos agentūra (LEA, seniau paramą kuravo APVA) skelbs paraiškų priėmimą paramai, seną katilą kaičiant į šilumos siurblį. Ministerija liepos 26 d. patvirtino  finansavimo sąlygų aprašą, taigi gyventojai jau gali įsidiegti šilumos siurblį, nelaukdami  šildymo sezono pradžios.

Kad mūsų klientai ne tik lengviau rastų informaciją apie paramą, bet ir ją lengviau suprastų, susisteminome informaciją ir ją pateikiame žemiau. Norime, kad mūsų klientai seną katilą pasikeistų į efektyvų, ilgaamžį, geriausią kokybės ir kainos santykį atitinkantį šilumos siurblį, todėl esame pasiruošę telefonu (+370 684 29777) ar el. paštu (info@elmitra.lt) atsakyti į jums rūpimus klausimus ir pateikti jūsų poreikius atitinkantį komercinį pasiūlymą. O jeigu komercinį pasiūlymą norite gauti greitai, kviečiame užpildyti užklausą ir pasiūlymas jūsų el. pašto dėžutę pasieks per kelias minutes.

1.Kas gali būti pareiškėju ir gauti paramą?

Gyventojas, kuriam priklauso vieno buto pastatas, butas (dviejų butų) pastate ar sodo paskirties pastatas.

  • pastato statyba užregistruota 100 % baigtumu;
  • pastato statyba užregistruota ne mažiau 80 % baigtumu ir leidimas statyti gautas iki 2020 m. sausio 1 d.;
  • pastatas neprijungtas prie centralizuoto šilumos tiekimo sistemos.

2.Į kokį šilumos įrenginį keičiamas katilas?

Neefektyvus biomasę ar iškastinį kurą naudojantis katilas keičiamas į oras-vanduo šilumos siurblį, kurio COP prie +7 ne mažesnis kaip 3,0.

3.Kokie reikalavimai keliami išlaidoms, kad jos būti pripažintos tinkamomis?

  • perkama ir montuojama tik nauja įranga;
  • pateikiant mokėjimo prašymą bus reikalinga sąskaita faktūra, perdavimo-priėmimo aktas, įrangos techninė specifikacija;
  • LEA gali paprašyti pateikti keičiamo katilo ir (ar) įrengto šilumos siurblio nuotraukų ir (ar) kitus papildomus dokumentus;
  • galima kompensacijos suma – ne daugiau kaip 50 % tinkamų finansuoti išlaidų;
  • patirtos išlaidos bus apmokamos taikant fiksuotuosius įkainius. Išlaidų fiksuotieji vieneto įkainiai 1 kW (dauginami iš konkretaus įrenginio techniniame pase nurodytos vardinės galios, kuri, neretai, skiriasi nuo maksimalios įrenginio galios);
  • Įrangos pakeitimui skiriama 18 mėn.

4.Katilų keitimo namų ūkiuose fiksuotasis įkainis (1 kW kaina su PVM)

Galia
Šilumos siurblys oras-vanduo be integruoto vandens šildytuvo
Šilumos siurblys oras-vanduo su integruotu vandens šildytuvu

4 kW

903,49 Eur

1222,99 Eur

5 kW

6 kW

7 kW

8 kW

591,38 Eur

733,28 Eur

9 kW

10 kW

11 kW

12 kW

>13 kW

473,14 Eur

564,62 Eur

5.Kaip apskaičiuoti kompensacinės išmokos dydį?

Planuojamo įsigyti įrenginio galingumą kilovatais (pvz., 6 kW šilumos siurblys be integruoto boilerio) padauginti iš fiksuoto įkainio (šiuo atveju 903,49 Eur). Gautą sumą padalinti perpus. Tokią sumą (2710,47 Eur) LEA finansuoja įsigyjant 6 kW įrenginį.

6.Kokiu laikotarpiu patirtos išlaidos yra kompensuojamos?

Finansuojamos išlaidos, patirtos nuo 2023 m. liepos 26 d. iki 2029 m. birželio 30 d. Kvietimus teikti paraiškas kompensacijai gauti LEA planuoja skelbti 2023 m. rugsėjį.

6.Kokiu laikotarpiu patirtos išlaidos yra kompensuojamos?

Finansuojamos išlaidos, patirtos nuo 2023 m. liepos 26 d. iki 2029 m. birželio 30 d. Kvietimus teikti paraiškas kompensacijai gauti LEA planuoja skelbti 2023 m. rugsėjį.

 

Susiję įrašai