APVA (Aplinkos projektų valdymo agentūra) 2024 m. planuoja skelbti keletą kvietimų teikti paraiškas kompensacijoms nuosavoms saulės elektrinėms iki 10 kW savo gyvenamajame būste įsirengti ir tapti gaminančiais vartotojais.

VASARIO 27 D. NAUJAS KVIETIMAS SAULĖS ELEKTRINIŲ PARAMAI

Bus paskelbti 4 kvietimai, kuriems bendrai skirta 12 mln. eurų. Gyventojai, rinkdamiesi kvietimą turi atsižvelgti į tai, ar statoma nauja saulės elektrinė, ar didinama esamos elektrinės galia. Taip pat, kuriame regione yra jo elektros vartojimo objektas – Sostinės regione (Elektrėnų, Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių, Trakų, Ukmergės, Vilniaus rajonų bei Vilniaus miesto savivaldybėse) ar Vidurio ir Vakarų Lietuvos regionų (Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių ir Utenos apskričių) savivaldybėse:

1) Sostinės regione (naujai įrengiama elektrinė) - numatyta skirti 2,85 mln. Eur;

2) Sostinės regione (didinantiems esamos elektrinės galią) - numatyta skirti 150 000 Eur;

3) Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione (naujai įrengiama elektrinė) - numatyta skirti 8,55 mln.;

4) Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione (didinantiems esamos elektrinės galią) - numatyta skirti 450 000 Eur;

Daugiau apie kvietimą skaitykite čia.

KĄ SVARBU PASIRUOŠTI PRIEŠ TEIKIANT PARAIŠKĄ PARAMOS GAVIMUI?

  1. Parama skiriama objekto savininkui ar nuomininkui, pasirašiusiam sutartį su nepriklausomu tiekėju. Jeigu yra bendrasavininkų, reikalingas jų laisvos formos (doc, pdf, jpg ar kt.) sutikimas. Nuo šių metų parama skiriama ir tiems namų ūkiams, kuriuose fizinis ar juridinis asmuo vykdo ekonominę veiklą.
  2. Saulės elektrinę gyventojas turės įsirengti per 9 mėn. po paramos gavimo, tačiau šiemet atsirado naujas reikalavimas - paraišką privaloma teikti kartu su ESO prijungimo sąlygomis. Jas užsisakyti galite ESO savitarnoje www.eso.lt/savitarna. Prijungimo sąlygos galios 90 dienų.
  3. Prieš pildant prašymą dėl ESO sąlygų išdavimo, patartume pasikonsultuoti su UAB Elmitra specialistais. Jie padės įsivertinti, kokios galios elektrinė bei inverteris reikalingi, taip pat pasiūlys saulės elektrinės montavimui reikalingą būdą, įrangą ir kt. O, prireikus, padės užpildyti paraišką APVA paramai gauti.
  4. Kai gausite ESO prijungimo sąlygas, teliks pateikti paraišką APVA finansavimui gauti.
  5. Detali instrukcija, kaip užpildyti paraišką, pateikta čia: APVA PARAMOS PILDYMO INSTRUKCIJA (galite parsisiųsti ir turėti po ranka, kai to prireiks).