Viena vertus, pasinaudoti APVA parama nėra sudėtinga, kita vertus – paramos suteikimo taisyklės, reikalavimai ir kt. aspektai gali pasirodyti gan sudėtingi, reikalaujantys įdėmaus įsiskaitymo. Kadangi mes su tuo dirbame kasdien, galime nemokamai pakonsultuoti, atsakyti į jums rūpimus klausimus, galime padėti užpildyti APVA paraišką, tarpininkauti bendraujant su ESO dėl prijungimo sąlygų.

Kad galėtumėte pasinaudoti saulės elektrinės parama, svarbu atlikti šiuos žingsnius:

1. Įsitikinkite, kad jūs nuosavybės teise valdote pastatą, butą, sodą ar kt. pastatą, kur bus vartojama elektra, ir tas objektas įregistruotas Nekilnojamojo turto registre (reikalingas unikalus pastato numeris, kurį galite sužinoti čia).

2. Įsitikinkite, kad jūs teisėtais pagrindais (nuosavybės teise, nuoma, panauda) valdote žemės sklypą ar pastatą, kur bus įrengiama saulės elektrinė. Jeigu elektrinės įrengimo objektas valdomas nuomos arba panaudos pagrindais, nuoma arba panauda turi būti užregistruota VĮ Registrų centro Nekilnojamojo turto registre ne trumpesniam kaip 6 metų laikotarpiui nuo paraiškos pateikimo dienos.

3. Prieš pildydami paraišką įsitikinkite, kad turite patvirtintas ESO (Energijos skirstymo operatoriaus) prijungimo sąlygas, kurios užtikrins įrengtos saulės elektrinės prijungimą prie elektros tinklų.

4. Prieš pildant paraišką (arba gavus paraiškos patvirtinimą) pravartu išsiaiškinti, kiek kW elektros suvartojama per metus, kad būtų lengviau priimti sprendimą reikalingos saulės elektrinės dydžiui. Šiuo atveju patartina kreiptis į kvalifikuotą saulės elektrinių pardavėją, kuris ne tik parengtų išsamų komercinį pasiūlymą, bet ir aptartų kitus kylančius klausimus dėl saulės elektrinės įrengimo objekte. Užpildę duomenis apie saulės elektrinę čia, iš karto gausite keletą komercinių pasiūlymų bei vadybininkų kontaktus, su kuriais susisiekę galėsite aptarti, kad būtų lengviau išsirinkti tinkamiausią variantą.

5. Užpildykite paraišką https://apvis.apva.lt/paskelbti_kvietimai/fiziniu-asmenu-saules-elektriniu-isirengimas-namu-ukiuose-naujai-irengiama-saules-elektrine-2023-04

6. Patvirtinkite paraišką ir laukite atsakymo. Kai paraiška bus patvirtinta, galite kreiptis į tą patį pardavėją, pasirašyti su juo sutartį ir pradėti saulės elektrinės įsigijimą bei įrengimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *